Oil Pulling

Co je to Oil Pulling?

Oil Pulling je prastarý lék, který využívá přírodní látky k čištění a detoxikaci zubů a dásní.  Odstraňuje škodlivé bakterie a má bělící účinky na naše zuby. Metoda je založena na každodenním převalování oleje v ústech, což pomáhá předcházet zubnímu plaku a odplavuje a rozpouští toxiny, aniž bychom porušili nebo negativně ovlivnili prostředí ústní dutiny.

Tato praxe je stará několik tisíc let a pochází z Indie. Oil Pulling nejenže uzdravuje ústní dutinu, zuby jsou bělejší a méně citlivé, ale může pomoci i s řadou kožních chorob, artritidou, astmatem, bolestmi hlavy, infekcí, hormonální nerovnoáhou, problémy s játry atd.  Jedná se o velmi úspěšnou detoxikační metodu, která nemá žádné nevýhody, pokud samozřejmě používáme vhodný olej (vhodný olej je takový, který je dobrý k jídlu). Oil Pulling je velmi levná metoda, která má velký přínos i pro ostatní orgány kromě dutiny ústní, protože bakterie a viry kolují v naší krvi a naše ústní dutina je jedno z míst, kudy mohou do krve/ostatních orgánů nejen vstoupit, ale i z ní odejít.

Oil Pulling v praxi

Koncept je neuvěřitelně jednoduchý. Stačí každé ráno převalovat jednu kávovou lžičku rostliného oleje  (kokosový, sezamový nebo olivový) v ústech po dobu 20 minut, vyplivnout a dobře propláchnout. Oil Pulling se provádí ideálně ráno na lačno, ovšem v případě závažných infekcí nebo problémy se zuby je možné Oil Pulling provádět před každým jídlem.

Metoda Oil Pulling:

  1. Dejte 1-2 lžičky oleje do úst. Dávám přednost BIO kokosovému oleji, který má příjemnou chuť a je přirozeně antibakteriální.  
  2. Převalujte olej v ústech po dobu 20 minut. Délka 20 minut byla zvolena proto, že je to dostatečná doba k odstranění bakterií skrz celé tělo a zároveň to není dost dlouho na to, aby tělo začalo znovu absorbovat toxiny a bakterie. 
  3. Olej by se měl plivat do odpadkového koše. Olej má mléčné až smetanově bílé zabarvení. V žádném případě se nesmí olej polykat, obsahuje totiž spoustu bakterií, toxinů a hnisu!
  4. Ústa dobře opláchněte teplou vodou. Do vody můžete přidat špetku soli. Několikrát vypláchněte a vždy celý obsah vyplivněte.
  5. Zuby správně vyčistěte zubním kartáčkem, který zabije zbylé bakterie. Obecně se doporučuje používat měkký zubní kartáček a zubní pastu bez fluoru.

Metoda Oil Pulling je popsána v mnoha studiích, mezi nejznámější patří dílo „Terapie Oil Pulling“ od Dr. Bruce Fife, kde jsou zmíněny některé vědecké studie, které potvrzují výhody této několik tisíc let staré metody. Existují situace, kdy se může dostavit detoxikační reakce v podobě bolesti hlavy v případě vážné infekce. Sama však tuto metodu praktikuji několik měsíců a jediným příznakem, kterého jsem si všimla jsou bělejší zuby a žádný zubní plak. Oil Pulling se je možné praktikovat i v těhotenství a kojení.