Metody detoxikace

Každé tělo přichází denně do kontaktu s miliony různými toxiny. Naštěstí je lidské tělo neuvěřitelně inteligentní a naprogramované tak, aby  každou jednu nežádoucí molekulu zlikvidovalo. Tím se samozřejmě opotřebává a dochází k procesu stárnutí. Ovšem je na nás zajistit tělu lepší nebo horší podmínky pro své základní funkce a to, jak moc se o tělo budeme starat, nám s přibývajícím věkem bude vracet.

Jsme naprogramovaní tak, že nežádoucí toxiny vylučujeme přes játra, ledviny nebo tlustým střevem a je proto velmi důležité udržovat tyto orgány čisté. Např. pokud trpíme zácpou, v těle vlastně dochází k hnilobným procesům a neustálá produkce toxinů je trvalý zdroj otravy pro naše tělo. To se pak může projevit třeba vším od chřipek po kožní potíže, protože náš imunitní systém je natolik zaneprázdněn zbytky potravy a vůbec stravou, že nemá dodstatek prostředků, jak bojovat s dalšími bakteriemi, se kterými jsme denně v kontaktu. Pokud však udržujeme tělo opravdu čisté, každá buňka se může plně věnovat své funkci, nebude přetížena a dlouhodobě se nám odmění hezkým tělem, klidnou myslí a kvalitním životem, protože nebudeme na stará kolena trávit čas v ordinacích, ale v horách, na kole a podobně.

Pokud jsme se rozhodli takovou možnost alespoň vyzkoušet, i kdybychom začali se stravovat pouze živou stravou, je třeba se i tak o tělo starat ještě o něco navíc a udržovat ho permanentně v čistotě.

Jaké známe metody detoxikace?

V celé této kapitole naleznete spoustu návodů a inspirací, např.: