Detoxikace

Chcete být zdraví, krásní a voňaví? I když budete jíst sebezdravěji, tělo je několik let zanášeno různými nezdravými potravinami a přestože tělo má vynikající samočistící a samouzdravovací schopnost, je třeba mu pomoci přirozenou stravou. Ovšem pokud budeme dávat od teď našemu tělu pouze přirozenou stravu, tělo je zanešeno letitými nánosy a abychom opravdu byli zdraví, je třeba tyto nánosy vyčistit. Tak, jak o tělo pečujeme zvenku (myjeme se, líčíme se, voníme se), je třeba pečovat i náš vnitřek.

Všechny dlouhodobé neduhy nám tělo vrací ať už ve formě různých nemocí anebo třeba drobnými kosmetickými vadami. Na vrásky, zápach z úst nebo třeba mastné vlasy nestačí úžasná vnější péče, vždy je třeba začít zevnitř, aby byl výsledek zaručený.

Existuje celá řada detoxikačních metod, potravin, bylinek, doplňků a relaxačních technik. Tato sekce vznikla za účelem sběru informací a různých praktik, kterými docílíme zdravého vnitřního prostředí a výslednými vnějšími projevy budete překvapeni.

Takže pojďme se podívat, jak očistit své tělo hezky od začátku:

Na ukázku přikládám vzorový týdenní detoxikační plán. Je to plán vzorový, protože každý člověk má jinou stavbu těla, jiné potřeby a před zhotovením detoxikačního plánu na míru, je třeba znát spoustu faktorů. Pro vytvoření detoxikačního plánu na míru je nutná konzultace, vyplnění konkrétního dotazníku, který odhalí informace vypovídající přímo o Vašem těle. Např. podle Ayurvédy rozlišujeme tři základní osobní konstituce (Váta, Pitta, Kapha) a každá konstituce se označuje odlišnými potřebami pro bezchybné fungování našeho těla. Pomocí ayurvédy lze léčit samozřejmě i spoustu nemocí, ale co je velmi zajímavé, léčba je určena pro omlazení, kterou chápe ayurvéda jako důležitou součást prevence nemocí (zejména po 40. roce věku), protože když udržujeme tělo zdravé zevnitř, projevuje se mladistvým vzhledem zvenku.