Bylinky

Bylinky jsou nejvýznamnějším zdrojem přírodních léčiv. Nabízí nám bohatou škálu účinných látek na různé nemoci nebo jejich prevenci. Zároveň bylnky obsahují zelené barvivo, které má nepostradatelný význam pro správné fungování našeho těla a naší imunity.

Pokud se naučíme bylinky poznávat, sbírat a zpracovávat je, připravíme svému tělu úžasnou výživu i léky. Bohužel jsou bylinky dnes často v západní společnosti opomíjeny.

Bylinky a zelené rostliny by měli tvořit značnou část našeho jídelníčku. Jsou zdrojem všech možných potřebných látek. Sběr a používání bylin není třeba pohodlné jako koupit plato zázračných pilulek, ale jsou zadarmo. Bohužel jsme obklopování marketingem na ty superléčivé tablety, ale informovanost o bylinkách, které obsahují často více účinných látek než tablety a jsou bez vedlejších účinků, je minimální. Samozřejmě všichni známe důvody a je jasné, že bylinky nenesou žádné společnosti zisk, proto nikdo nebude vynakládat energii na osvětu kolem nich. Hledání informací není vždy snadné, proto bych zde s vaší pomocí ráda nadále sbírala informace o jejich významu a použití.